رمز تعمیر جوش آوردن MVM 110


چرا آمپر ماشینم بالا میره و به طور مدام ماشینم فن میزند . برای پایین آوردن دمای آب ماشینتون تا دیر نشده اقدامات لازمی که برایتون توی این مطلب به اشتراک میذاریم رو بخونید .

محتوی

 1. داغ شدن بیش از حد موتور – خطری برای مسافران و وسیله نقلیه
 2. دلایل احتمالی داغ شدن بیش از حد موتور
 3. در صورت داغ شدن بیش از حد موتور چه باید کرد؟

داغ شدن بیش از حد موتور 

این می تواند اتفاق بیفتد، به خصوص در تابستان که دما بالا است: موتور بیش از حد گرم می شود. این به نظر خوب نیست و نیست. پیامدهای منفی این کار چیست؟ حالا این را برای شما حساب کنیم:

 • در هر صورت یعنی فعلا نمی توانید به رانندگی ادامه دهید.
 • آسیب موتور نیز ممکن است رخ دهد.
 • در بدترین حالت، گرم شدن بیش از حد ماشین حتی می تواند باعث آتش سوزی موتور و در نتیجه ضرر کلی شود.

اکنون هر خودرویی مجهز به سیستم خنک کننده ای است که برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور طراحی شده است. اما این حتی چگونه به وجود می آید؟ همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، یک نقص در سیستم خنک کننده وجود دارد . اگر در بیرون نیز دمای بالایی وجود دارد و باد ندارید زیرا در ترافیک گیر کرده اید – موتور گرم شده خیلی دور نیست.

خوب است بدانید: نه تنها موتور می تواند از دمای داغ رنج ببرد. گرمای داخل خودرو نیز برای همه سرنشینان خودرو ناراحت کننده است. درباره آن چکار میتونید بکنید؟ در پست دیگری به شما خواهیم گفت. شما می توانید تنها با یک کلیک به آنجا برسید!
موتور بیش از حد گرم می شود و دود می کند؟ پس قطعا سیستم خنک کننده ایراد دارد.

دلایل دقیقی که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد موتور و احتمالاً سیگار کشیدن شود – در ادامه به شما خواهیم گفت! آماده هستی؟ سپس بیایید با آن ادامه دهیم!

دلایل احتمالی داغ شدن بیش از حد موتور

مدار خنک کننده خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری کنند. اگر فقط بخشی از آن معیوب باشد، عواقب بدی برای شما پیش خواهد آمد. برای اینکه بتوانید دقیقاً از این امر جلوگیری کنید، اکنون در مورد دلایل احتمالی گرم شدن بیش از حد موتور به شما خواهیم گفت:

نقص در سیستم خنک کننده به علت

 • ترموستات معیوب می تواند باعث داغ شدن بیش از حد مایع خنک کننده و در نتیجه موتور شود .
 • شل بودن تسمه V نیز همین اثر را دارد – اگر پمپ آب را نیز به حرکت درآورد.
 • کثیفی در هسته رادیاتور نیز یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد موتور است.
  • هسته رادیاتور که با گرد و غبار و خاک مسدود شده است از تهویه مناسب موتور جلوگیری می کند.
 • اگر مایع خنک کننده بسیار کمی در سیستم دارید، موتور نیز نمی تواند به اندازه کافی خنک شود.
  • این اتفاق می افتد، به عنوان مثال، زمانی که شیلنگ های آب معیوب هستند.
  • در این صورت معمولاً مقصر یک مرغ دریایی در ماشین است که شیلنگ ها را گاز گرفته است.
خوب است بدانید: اگر مایع خنک کننده به اندازه کافی وجود نداشته باشد، باید در جایی نشت کرده باشد. از آنجایی که سیستم خنک کننده یک مدار است، نباید اینطور باشد. و این بدان معنی است که: یک جزء دارای نشتی است. سپس باید آن را پیدا کرد و تعمیر کرد – همچنین ممکن است مجبور شوید قسمت آسیب دیده را تعویض کنید.
 • اگر پمپ خنک کننده (که پمپ آب نیز نامیده می شود) معیوب باشد ، آب خنک کننده دیگر از طریق سیستم عبور نمی کند و موتور بیش از حد گرم می شود.
 • علت دیگر خرابی رادیاتور یا فن رادیاتور است .
  • اگر این نقص نشان دهد، مایع خنک کننده دیگر نمی تواند به اندازه کافی خنک شود – و این منجر به گرم شدن بیش از حد موتور می شود.
به هر حال: اگر مکانیک سرگرمی شما بخواهد عیوب احتمالی سیستم خنک کننده را خودش برطرف کند، چند دستورالعمل در آستین خود داریم: نحوه تعویض کولر آبی ، نحوه تعویض واشر سرسیلندر و همچنین را به شما نشان خواهیم داد. چگونه می توانید سیستم خنک کننده را تخلیه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر کافیست روی لینک مربوطه کلیک کنید!

با این حال، گرمای بیش از حد موتور تنها از طریق دود از کاپوت قابل مشاهده نیست. از قبل باید به چه علائمی توجه کنید – اکنون به شما خواهیم گفت! آماده؟ بیا بریم!

علائم گرم شدن بیش از حد موتور 

اگر متوجه نشدید که مشکلی در سیستم خنک کننده خودروی شما وجود دارد، هنوز علائم واضحی از داغ شدن بیش از حد موتور وجود دارد که نباید نادیده بگیرید.

 • گیج دما را در کابین خودرو رعایت کنید .
  • اگر به افزایش ادامه دهد، این نشانه گرم شدن بیش از حد موتور است.
 • به محض اینکه چراغ هشدار مایع خنک کننده به رنگ نارنجی یا قرمز روشن شود (رنگ به خودرو بستگی دارد)، این یک علامت واضح است:
  • آب خنک کننده دیگر به اندازه کافی خنک نمی شود.
  • در این مورد نیز گرم شدن بیش از حد موتور دور از دسترس نیست.
چراغ نشانگر مایع خنک کننده روشن است؟ موتور شما بیش از حد گرم می شود!

اگر قبلاً تا اینجا پیش رفته است، عمل صحیح ضروری است. اگر موتور بیش از حد گرم شود چه کاری باید انجام دهید
اکنون به شما خواهیم گفت.

در صورت داغ شدن بیش از حد موتور چه باید کرد؟

در صورت گرم شدن بیش از حد موتور، بسیار مهم است که به درستی عمل کنید. اگر چراغ مایع خنک‌کننده روشن شود یا دمای موتور همچنان بالا می‌رود، به این ترتیب عمل می‌کنید:

 • ابتدا باید به کنار جاده بکشید تا از توقف ترافیک و جلوگیری از تصادف جلوگیری کنید.
 • سپس موتور را خاموش کنید تا دیگر داغ نشود.
 • برای اطمینان از خنک شدن سریعتر، باید کاپوت را باز کنید.

نکته مهم: هرگز روی موتور آب نریزید! اختلاف دمای ناگهانی می تواند باعث ایجاد ترک در موتور شود.

 • فراموش نکنید که جلیقه های ایمنی بپوشید تا خود و سرنشینان خود را در دید سایر کاربران جاده قرار دهید.
 • در نهایت، باید محل خرابی را ایمن کنید: به ترافیک روبرو با یک مثلث هشدار هشدار دهید.

به محض اینکه موتور خنک شد، می توانید آب خنک کننده را پر کنید. اما در اینجا باید مراقب باشید: موتور باید واقعا سرد باشد، در غیر این صورت آب خنک کننده می تواند به دلیل تحت فشار بودن مدار خارج شود. خطر سوختگی وجود دارد!

نتیجه گیری 

MVM 110 یکی از خودروهایی می باشد که دارای موتور نسبتا ضعیفی می باشد و به دلیل فشار بیش از حد روی موتور بیش از حد داغ می شود . با مدارا کردن با این خودرو و استفاده صحیح از صفحه کلاچ می توان عمر خودروی خود را بالا ببرید . یکی از راه هایی که برای خنک کردن خودرو پیشنهاد می شود ، استفاده از کولر برای خودرو می باشد زیرا در زمانی که شما از کولر استفاده می کنید خودروی شما از فن دو برابری بهره مند می شود . برای دیدن مطالب بیش تر به بخش وبلاگ FRKPOWER مراجعه نمایید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *